Čo už bolo
IX.4.9.2017 Po prázdninách opäť spolu - Pani riaditeľka Mária Pasovská nás vítala s úsmevom na tvári, malou sladkosťou a tiež s dôležitou informáciou - do ktorej triedy budeme chodiť. A tak sme sa všetci škôlkari, niektorí s radosťou, niektorí s očakávaním a niektorí s troškou strachu, rozbehli do tried - slniečkovej, sovičkovej, žabkovej, dúhovej, hviezdičkovej. Tu nás čakali pani učiteľky, v krásnych veselých triedach. A viete čo sa na začiatku školského roka ešte deje? No predsa sa vyslovuje želanie a prianie! Čo si teda spoločne zaželáme? Aby sme prežili veľa krásnych, spokojných dní, plných radostí, veselých zážitkov, poznatkov a prekvapení.
X.04.10.2017 Púšťame si šarkanov - Dnes sa deti z 3.B vybrali počas pobytu vonku púšťať si šarkany. Šarkany si síce deti v materskej škole vyrábali, ale zostali na nástenke výstavky. Na púšťanie si doniesli šarkany kúpené. Nič však nezabránilo detskej radosti z púšťania - vetrík im pomáhal šarkanov púšťať do výšky a niektorý pristál aj tam kde to nie je úplne bežné - veď posúďte sami.
X.09.10.2017 Korčuľovanie - Dnes sme sa prvýkrát vybrali na zimný štadión korčuľovať sa. Oboznámili sa so šatňou, prezkliekli sme sa, obuli korčule a čakali sme na pána trénera. Prišli hneď dvaja,predstavili sa nám a my im. Naučili sme sa ako vstať zo zeme, keď padneme, zbierali sme farebné puky a naháňali sa. Ujovia tréneri sa potom s nami rozlúčili a pochválili nás.Korčuľovanie sa nám veľmi páčilo a už sa tešíme na ďalšie pondelkové hodiny.
X.27.10.2017 Deň materských škol - 4. november je Dňom materských škol na Slovensku. Pri tejto príležitosti i keď o týždeň skor sme si tento deň pripomenuli i my. Vedenie materskej školy na Ul. Benického a deti pozvali ku nim z našej materskej školy deti na návštevu. Spoločne na polceste sa stretli deti z 2.A, 3.A a 3.B s deťmi z MŠ Benického - kde naši kamaráti boli neprehliadnuteľní - transparent a farebné balóny dávali vedieť širokej verejnosti, že sa niečo deje. Po spoločnom pochode sa presunuli na školský dvor. Deti si spoločne s pani zástupkyňou Ivetkou a pani učiteľkami pripomenuli významý deň. Deti z MŠ Benického našim deťom zaspievali svoju hymnu, po ktorej naša pani riaditeľka a naše deti v zastúpení Robka a Vanesky odovzdali pre deti darčeky, ktoré za pozvanie vyrobili. Spoločne sa na školskom dvore zabavili všetky deti - spievali a tancovali, veselo si užívali spoločný pobyt vonku. Niečo pekné sa vytvorilo - snáď tradícia spoločných dopoludní detí z materských škol, ktoré navštevujú materské školy na Starom sídlisku v Prievidzi. A nezabudnite - Deň materských škol si spoločne v našej materskej škole oslávime 8.11.2017 popoludní spoločne s Vami milí rodičia
XI.08.11.2017 Deň materských škol v našej MŠ - Pri príležitosti Dňa materských škôl, si naša škôlka pripravila množstvo prekvapení. Už od rána sa z okien našej materskej školy ozýval spev a smiech. Pripravili sme si pre návštevu našej materskej školy pekné vystúpenia, ktorými sme potešili nejedno srdiečko. Prišli nás pozrieť aj pani doktorka Maslenová a pani psychologička Mikušová, ktoré našim rodičom porozprávali o zdravej strave, o ovocných šťavách a ako nám pomáhať, keď nás niečo trápi. Na záver pekného dňa sme sa mohli občerstviťť zdravými dobrotami upečenými našimi rodičmi a tetami kuchárkami. Ďakujeme za skvelé dobroty. Síce sa tento pekný deň skončil, nám ostane krásna spomienka a už teraz sa tešíme na ďalší rok, keď všetky naše materské školy budú oslavovaťsvoj deň - Deň materských škol.
XI.10.11.2017 Divadielko - Rozkýchaný Doktor Ďateľ Dnes sme sa prvýkrát vybrali na zimný štadión korčuľovať sa. Oboznámili sa so šatňou, prezkliekli sme sa, obuli korčule a čakali sme na Divadielko - Rozkýchaný Doktor Ďateľ - Tento týždeň sa v materskej škole rozprávame s pani učiteľkami o našom zdraví a chorobe. Preto nás dnes prišla navštíviť Pani Renátka so svojím chorým kamarátom Ďatľom. Uvarili sme mu zdravú polievočku zo zeleninky, skontrolovali sme mu choré hrdielko. Pani učiteľky mu zacvičili,aby ukázali, že pohyb je pre naše zdravie veľmi doležitý. Ale ani my sme nezaháľali. Jakubko nášmu kamarátovi vyčistil zúbky a Mati mu popočúvala srdiečko. Spoločne sme ho naučili fúkať bubliny z bublifuku, fúkali sme aj do kvetinky tak silno, aby sa nám roztočila a tým sme si precvičli naše zdravé a čisté pľúca. Spoločne sme si s kamarátom Ďatľom zacvičili na pieseň Mira Jaroša Moje telo a rozlúčili sme sa s ním piesňou - Šošovička, hrášok, fazuľa. Po ukončeni divadielka sme mali možnosť si ešte vyskúšať rozne pomocky, ktoré nám pani Renátka predstavila. Divadielko sa nám velmi páčilo, aj sme si zatancovali, zaspievali, zasmiali sme sa a hlavne veľa sme si zapamatali. Už sa tešíme na ďalšiu návštevu Pani Renátky a jej kamaráta.
XI.29.11.2017 Divadielko - Danka a Janka Dnes sme sa prvýkrát vybrali na zimný štadión korčuľovať sa. Oboznámili sa so šatňou, prezkliekli sme sa, obuli korčule a čakali sme na Divadielko Danka a Janka - Do našej materskej školy prišli na návštevu Danka a Janka - sestričky dvojičky. Janka bola ale dnes nejaká veľmi vymýšľavá a Danka stále len klamala. No bola aj unavená a stále by len spala a nakoniec aj budíku ručičky zobrala a u nášho Samka schovala. Danka si ale myslela, že im ich Gevenducha zobrala. Ona to však nebola. Čo však Gevenducha pekné nemala? Zúbky. A tak jej ich vyčistili a Gevenduchu uspinkali. Nakoniec im Samko ručičky dal do hodiniek späť a Danka a Janka mohli ísť opäť do inej MŠ.
XII.04.12.2017 Korčuľovanie - Mikuláš na ľade Ako každý pondelok sa naši predškoláci opäť vybrali na korčuľovanie. Dnes ale s nádejou, že príde aj Mikuláš. Samozrejme, že prišiel. Predstavte si - skoro spadol z korčúľ a to ste mali počuť ten smiech. Neskôr mu to ale išlo trošku lepšie - veď predsa odzeral od našich šikovných predškolákov ako správne korčuľovať. Spoločne si dávali rôzne súťaže , no posledná bola o slalome, o nespadnútí a dostať balíček. Všetkým deťom sa to podarilo - veď predsa už nejeden pondelok korčuľujú. Pán tréner deti pochválil za ich snaženie a zlepšovanie sa a bude sa tešiť na ďalší tréning.
XII.05.12.2017 Vianočný koncert v ZUŠ Dnes sa naši predškoláci z 3.A a 3.B vybrali na koncert do ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi. Na koncerte ich čakalo prekvapenie v podobe nádielky spevu, tanca, ale hlavne hry na hudobné nástroje. Pozorne sledovali a počúvali hru na klavír, akordeón, zobcovú a priečnu flautu, pozauny, gitaru...Nakoniec deťom zahrala naozajstná kapela aj so svojou speváčkou. No a po tomto vystúpení sme sa všetci rozlúčili, lebo na koncert čakali ďalšie deti z materských škôl a zuškárov vystúpenie.
XII.06.12.2017 Mikuláš v našej MŠ Každý rok na Mikuláša deti netrpezlivo čakajú, či na nich nezabudol a príde za nimi do materskej školy. Tento rok sa tak ale nestalo...ale...volal s pani učiteľkou Inkou a tá dala na mobile hlasný odposluch takže ho počuli aj deti. Mikuláš bol unavený a pri rozdávaní balíčkov prechladol - pršalo. Nechal ale v materskej škole odkaz, kde stálo , že posiela balíčky pre šikovné deti, ktoré musia rozdať pomocníci. Poslal aj krabicu a v nej krídla pre anjela a čertovské veci. V jednej taštičke boli zasa veci malého čertíka - tým sa stal Riško a vianočného škriatka - to bol zasa Samko. Anjelom sa za spevu piesne dedko stala pani učiteľka Zuzka a pani učiteľka Inka čertom. Deti vystupovali s krásnymi tančekmi a básničkami a tak boli pomocníkmi odmenené. A viete čo? Aj pani učiteľky dostali balíček , ale museli zaspieva, pani upratovačky perinu ponatriasať a tety kuchárky zatancovať...Bolo to v tej našej materskej škole zábavy a smiechu a najmä detskej radosti
XII.08.12.2017 Vianočná pekáreň Vôňa oblátok a škorice sa niesla v tento deň v našej materskej škole. Teta Majka nám prišla predviesť jej šikovné ruky. Mimochodom, je to bývalá pani učiteľka. Teta Majka nám ukázala ako sa vyrábajú - pečú sladké, voňavé oblátky. Podľa vône sme hádali, z čoho sa vlastne pečú, aké suroviny sú potrebné na ich prípravu. No najdoležitejšie sú veru jej šikovné ruky. Keďže ich napiekla veľa, ponúkla aj nás. Za jej návštevu sme sa jej poďakovali vianočnými básňami alebo piesňami. Ďakujeme a prajeme jej pekné a pohodové Vianoce.
XII.11.12.2017 Viktor v našej MŠ Veselé pesničky ako Kamarát, Blcha, Remeselníci, Afrika, Šašo a iné sme si spoločne zaspievali s Ujom Viktorom, ktorý nás dnes v materskej škole navštívil. No neprišiel sám. Spoločnosť mu robila gitara. Niektoré pesniečky sme aj poznali a Uja Viktora tým príjemne prekvapili. Pieseň "Farby" roztancovala všetkých - malých i veľkých školkárov.
XII.14.12.2017 Naše vianočné trhy Na okná padajú prvé vločky snehu, zažínajú sa prvé stromčeky. V našich očkách iskria svetielka radosti z blížiacich sa Vianoc. V našich srdiečkach nastáva pohoda, spokojnosť a radosť z dobrej nálady pri spoločnom vystúpení na prvých vianočných trhoch našej materskej školy. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým naším rodičom, ktorí vyrábali krásne výrobky na predaj a za dobrú spoluprácu najma s p. Renátkou Greschner, ktorá nám veľmi pomohla a všetko zabezpečila. O dobrú hudobnú náladu sa postaral p. Mešina. Ďakujeme za všetky sponzorské príspevky od roznych organizácií, rodičom a hlavne VELKÉ ďakujem za vyzbieranú čiastku 1000 eur. Zas bude naša školka krajšia, pretože čiastku použijeme na to, aby sme boli spokojné a s úsmevom na tváričkách otvárali bránu našej školky.
XII.18.12.2017 Návšteva pani primátorky v MŠ O pár dní nás prekvapila nečakaná návšteva, ktorá mala plné ruky darčekov a prekvapení. Navštívila nás poslankyňa NR SR a primátorka mesta Prievidza JUDr. Katarína Macháčková, Ing. Branislav Bucák - poslanec mestského zastupiteľstva a predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít s pani vedúcou odboru školstva a starostlivosti o občana Mgr. Vlastou Miklasovou. Očká detí sa rozžiarili pri odbaľovaní veľkých darčekov, v ktorých boli krásne farebné kolobežky a ešte krajšie a farebnejšie prilby na hlavy. Ďakujeme za príjemnú vianočnú atmosféru, ktorú sme si spoločne vytvorili piesňami a vinšami. Ešte raz veľmi ďakujeme za všetky krásne darčeky, ktoré sme dostali v našej školke.
XII.19.12.2017 Ukážka tvorby ikebán Pred Vianocami to tak býva,že každý si svoj dom skrášľuje, chystá sa na vianočné sviatky.Aj my sme sa rozhodli, že si urobíme svietničky a na chvíľku sa za pomoci pani učiteľky Inky staneme aranžérmi. Najprv sme si povyberali, čo budeme potrebovať na aranžovanie a pani učiteľka nám ukázala ako sa dajú vyrobiť vianočné ozdoby v tvare srdiečka, ktoré je potiahnuté látkou. Spoločne sme povyberali ozdobky na svietnik, pozreli ako sa robí mašľa. Ozdoby s tavnou pištoľou za pomoci nášho navigovania prilepila pani učiteľka a výsledok je hotový.Že sme ale šikovní?
XII.20.12.2017 Vianočný čas Neuveríte, kto dnes prišiel do našej materskej školy. Bol to naozajstný malý škriatok a čertík. Čertík si to však rozmyslel, začal poslúchať a stal sa z neho čochvíľa anjelik s krásnymi krídlami. Anjelik nám chcel pomocť hľadať darčeky, ale chcel za to počuť krásne vianočné piesne. Najskor ho naučili pieseň o vianočnom stromčeku kamaráti zo žabkovej, deti zo sovičkovej ho naučili pieseň o Snehuliakovi a my ostatní o Vianočnej pekárni. Ako by to bolo, keby sme si nezaspievali pieseň Šťastné a Veselé Vianoce. Zaspievali sme si spoločne túto krásnu pieseň a išli sme skúsiť pohľadať vianočné darčeky. Boli pred riaditeľňou a bolo ich veľmi veľa. A viete čo? Pozrite sa sami koĺko veľa darčekov sme dostali. Hneď sme sa s nimi utekali zahrať. Potom anjelik zazvonil zvončekom a poprial nám krásne a veselé Vianoce. Najvačšiu radosť z naších rozžiarených očiek mala poslankyňa meststkého zastupiteľstva a predsedníčka komisie školstva a kultúry p. Helena Dadíková, ktorá nám prispela na nákup vianočných darčekov - Lega, s ktorým sa najčastejšie a najradšej hráme.
I.11.01.2018 Návšteva Maskota Vilka Dnes sme mali vďaka Nicolke a jej maminke v školke milé prekvapenie. Totiž Nicolka sa so svojou maminou zapojili do súťaže o najkrajšieho maskota. Súťaž vyhrali a maskot nás dnes do školky prišiel navštíviť. Bol to trúd Vilko, ktorý bol veľmi veľký a vobec nerozprával. Ale však včielky nerozprávajú, len bzučia. Tak sme si zabzučali s ním. Odfotil sa s nami a letel zas navštíviť iné detičky. Rozlúčili sme sa s ním a plný pekných zážitkov sme sa išli oddýchnuť do postieľok.
II.09.02.2018 Karneval v materskej škole V našej materskej škole dnes bol karneval - veľký bál. Od rána sa v šatniach vyberali z tašiek kostými a do tried vstupovali rôzne masky - princezné, anjelikovia, čertík, zvieratká, Olaf, rôzny bojovníci, chrobáčiky…Veľkáči předškoláci spoločne prešli fašiangovým spevom po celej materskej škole. S deťmi zo slniečkovej, sovičkovej a žabkovej triedy si zaspievali, zatancovali a potom každá trieda spokojne šašovala až do obeda. Ale ako to už býva - každej radosti musí byť aj koniec a tak aj u nás skončil karneval, lebo v utorok sa basa pochováva.


¨


Website © 2009 MŠ D. Krmana, created by Kukky     All rights reserved.