Čo už bolo


IX.4.9.2017 Po prázdninách opäť spolu - Pani riaditeľka Mária Pasovská nás vítala s úsmevom na tvári, malou sladkosťou a tiež s dôležitou informáciou - do ktorej triedy budeme chodiť. A tak sme sa všetci škôlkari, niektorí s radosťou, niektorí s očakávaním a niektorí s troškou strachu, rozbehli do tried - slniečkovej, sovičkovej, žabkovej, dúhovej, hviezdičkovej. Tu nás čakali pani učiteľky, v krásnych veselých triedach. A viete čo sa na začiatku školského roka ešte deje? No predsa sa vyslovuje želanie a prianie! Čo si teda spoločne zaželáme? Aby sme prežili veľa krásnych, spokojných dní, plných radostí, veselých zážitkov, poznatkov a prekvapení.


X.04.10.2017 Púšťame si šarkanov - Dnes sa deti z 3.B vybrali počas pobytu vonku púšťať si šarkany. Šarkany si síce deti v materskej škole vyrábali, ale zostali na nástenke výstavky. Na púšťanie si doniesli šarkany kúpené. Nič však nezabránilo detskej radosti z púšťania - vetrík im pomáhal šarkanov púšťať do výšky a niektorý pristál aj tam kde to nie je úplne bežné - veď posúďte sami.


X.09.10.2017 Korčuľovanie - Dnes sme sa prvýkrát vybrali na zimný štadión korčuľovať sa. Oboznámili sa so šatňou, prezkliekli sme sa, obuli korčule a čakali sme na pána trénera. Prišli hneď dvaja,predstavili sa nám a my im. Naučili sme sa ako vstať zo zeme, keď padneme, zbierali sme farebné puky a naháňali sa. Ujovia tréneri sa potom s nami rozlúčili a pochválili nás.Korčuľovanie sa nám veľmi páčilo a už sa tešíme na ďalšie pondelkové hodiny.


X.27.10.2017 Deň materských škol - 4. november je Dňom materských škol na Slovensku. Pri tejto príležitosti i keď o týždeň skor sme si tento deň pripomenuli i my. Vedenie materskej školy na Ul. Benického a deti pozvali ku nim z našej materskej školy deti na návštevu. Spoločne na polceste sa stretli deti z 2.A, 3.A a 3.B s deťmi z MŠ Benického - kde naši kamaráti boli neprehliadnuteľní - transparent a farebné balóny dávali vedieť širokej verejnosti, že sa niečo deje. Po spoločnom pochode sa presunuli na školský dvor. Deti si spoločne s pani zástupkyňou Ivetkou a pani učiteľkami pripomenuli významý deň. Deti z MŠ Benického našim deťom zaspievali svoju hymnu, po ktorej naša pani riaditeľka a naše deti v zastúpení Robka a Vanesky odovzdali pre deti darčeky, ktoré za pozvanie vyrobili. Spoločne sa na školskom dvore zabavili všetky deti - spievali a tancovali, veselo si užívali spoločný pobyt vonku. Niečo pekné sa vytvorilo - snáď tradícia spoločných dopoludní detí z materských škol, ktoré navštevujú materské školy na Starom sídlisku v Prievidzi. A nezabudnite - Deň materských škol si spoločne v našej materskej škole oslávime 8.11.2017 popoludní spoločne s Vami milí rodičia


XI.08.11.2017 Deň materských škol v našej MŠ - Pri príležitosti Dňa materských škôl, si naša škôlka pripravila množstvo prekvapení. Už od rána sa z okien našej materskej školy ozýval spev a smiech. Pripravili sme si pre návštevu našej materskej školy pekné vystúpenia, ktorými sme potešili nejedno srdiečko. Prišli nás pozrieť aj pani doktorka Maslenová a pani psychologička Mikušová, ktoré našim rodičom porozprávali o zdravej strave, o ovocných šťavách a ako nám pomáhať, keď nás niečo trápi. Na záver pekného dňa sme sa mohli občerstviťť zdravými dobrotami upečenými našimi rodičmi a tetami kuchárkami. Ďakujeme za skvelé dobroty. Síce sa tento pekný deň skončil, nám ostane krásna spomienka a už teraz sa tešíme na ďalší rok, keď všetky naše materské školy budú oslavovaťsvoj deň - Deň materských škol.


XI.10.11.2017 Divadielko - Rozkýchaný Doktor Ďateľ - Tento týždeň sa v materskej škole rozprávame s pani učiteľkami o našom zdraví a chorobe. Preto nás dnes prišla navštíviť Pani Renátka so svojím chorým kamarátom Ďatľom. Uvarili sme mu zdravú polievočku zo zeleninky, skontrolovali sme mu choré hrdielko. Pani učiteľky mu zacvičili,aby ukázali, že pohyb je pre naše zdravie veľmi doležitý. Ale ani my sme nezaháľali. Jakubko nášmu kamarátovi vyčistil zúbky a Mati mu popočúvala srdiečko. Spoločne sme ho naučili fúkať bubliny z bublifuku, fúkali sme aj do kvetinky tak silno, aby sa nám roztočila a tým sme si precvičli naše zdravé a čisté pľúca. Spoločne sme si s kamarátom Ďatľom zacvičili na pieseň Mira Jaroša Moje telo a rozlúčili sme sa s ním piesňou - Šošovička, hrášok, fazuľa. Po ukončeni divadielka sme mali možnosť si ešte vyskúšať rozne pomocky, ktoré nám pani Renátka predstavila. Divadielko sa nám velmi páčilo, aj sme si zatancovali, zaspievali, zasmiali sme sa a hlavne veľa sme si zapamatali. Už sa tešíme na ďalšiu návštevu Pani Renátky a jej kamaráta.Website © 2009 MŠ D. Krmana, created by Kukky     All rights reserved.