Čo už bolo
IX.03.09.2018 Po prázdninách opäť spolu - Pani riaditeľka Mária Pasovská nás vítala s úsmevom na tvári, malou sladkosťou a tiež s dôležitou informáciou - do ktorej triedy budeme chodiť. A tak sme sa všetci škôlkari, niektorí s radosťou, niektorí s očakávaním a niektorí s troškou strachu, rozbehli do tried - slniečkovej, sovičkovej, žabkovej, dúhovej, hviezdičkovej. Tu nás čakali pani učiteľky, v krásnych upravených triedach. A viete čo sa na začiatku školského roka ešte deje? No predsa sa vyslovuje želanie a prianie! Čo si teda spoločne zaželáme? Aby sme prežili veľa krásnych, spokojných dní, plných radostí, veselých zážitkov, poznatkov a prekvapení.
IX.07.09.2018 Malí permoníci - V Prievidzi sa každoročne organizuje Deň baníkov, ktorý je spojený s oslavou, koncertami, občerstvením, zábavou pre nás - deti. My - deti z dúhovej triedy sme sa zúčastnili krásneho sprievodu, v ktorom sme predstavovali malých "permoníkov". Veselá nálada, usmiate tváričky a pozdravy od známych ľudí nás sprevádzali ulicami Prievidze. V sprievode sa nám páčilo a veľmi nám to pristalo.
IX.10.09.2018 Predškolácke korčuľovanie - Naša materská škola je známa svojimi športovými aktivitami, ktoré sa snaží ponúkať deťom v predškolských triedach. Tento rok nás ale prekvapila správa, že všetci predškoláci si môžu osvojiť základy korčuľovania počas desať dňového kurzu, ktorý zabezpečilo Mesto Prievidza v spolupráci s MŠHK Prievidza. Každý predškolák má zapožičané korčule i prilbu. Veľa rodičov túto príležitosť využilo a tak sme sa dnes 10.9.2018 zúčastnili prvej hodiny korčuľovania. V šatni sme sa všetci poprezliekali, poskúšali si nové korčule, ktoré nám páni tréneri ponastavovali a na hlavy nasadili prilby. Zostalo už len vojsť na ľad. Niekto s obavou, niekto s radosťou a nadšením vošiel na ľad a nechal sa viesť pod odborným vedením hokejových trénerov. A viete čo? V pondelok a v stredu ideme opäť...
X.10.10.2018 Posledné korčuľovanie - Dnes bol deň, kedy naši odvážni, smelí a ctižiadostiví predškoláci - korčuliari ukončili desaťdňový kurz korčuľovania. Boli naozaj šikovní - naučili sa ako správne vstávať z ľadu, jazdu vpred, vyhýbaniu sa prekážkam, niekomu sa podarilo i brzdiť, jednoducho základy korčuľovania zvládli na 1 a predstavte si, že od trénerov aj na medailu. Každý korčuliar od pánov trénerov obdržal medailu a aby sa pekne rozlúčili aj predškoláci - Mirko v mene všetkých predškolákov odovzdal pánovi trénerovi Borošovi ocenenie zlatým trénerom so zlatou medailou, spoločným foto a menami detí. Dúfajme, že deti budú pokračovať i ďalej v korčuľovaní či už s rodičmi, alebo aj ako nádejní hokejisti - bolo v tom našom kurze niekoľko objavov.
X.12.10.2018 Návšteva knižnice - Prvý krát v tomto školskom roku navštívili predškoláci z 3.B a 3.A Mestskú knižnicu v KaSS na Ul. F. Madvu. Deti sa zoznámili s tetou knihovníčkou Maťkou, ktorá im rada porozprávala o knižnici, ako sa požičiavajú ale aj vracajú knižky, prečítala im rozprávku, ktorú spoločne prerozprávali, rozdali si čitateľské preukazy a požičali si prvú knižku domov. V rámci rozvíjania predčitateľskej gramotnosti budú deti z oboch predškolských tried v popoludňajších hodinách knižnicu raz do mesiaca navštevovať.
X.12.10.2018 Návšteva ART Kina Baník - Dnes sme sa my - deti z predškolských tried a sovičkovej triedy zúčastnili v rámci príprav medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti XIV. Ročníka Bienále animácie Bratislava. Spoločne sme sledovali dvanásť rozprávok, z ktorých sme každý vybralo jednu rozprávku, ktorá sa mu najviac páčila a tým pridelili rozprávke svoj hlas, ktorej bude udelená Cena detského diváka. Veľmi sa nám rozprávky páčili.
X.15.10 - 19.10 Jeseň prišla aj k nám - Tradične ako po iné roky sme spestrili našu MŠ peknými výtvormi z jesenných plodov a zázrakov z našich záhrad. Naša vstupná hala je plná ježkov, postavičiek, tekvičiek, tekvičiek, hríbikov, ikebán aj kvietkov, ktoré zhovotovili šikovní rodičia našich detí. Ozdobené sú farebnými svetielkami a dodávajú radosť a pohodu do našich srdiečok.Už sa tešíme na budúci rok, čo nové nám jeseň prinesie.
XI.05.11.2018 Deň materských škol - Dnes nás navštívili kamaráti z MŠ Benického. Stretli sme sa na ulici Štefánika odkiaľ sme spoločne putovali do našej materskej školy. Pani riaditeľka Mária Pasovská našich kamarátov už očakávala, ukázala im školský dvor a priviedla ich k nám do triedy. Spoločne sme si zaspievali, zatancovali a zahrali sa s obľúbenými hračkami. Navzájom sme sa obdarovali krásnymi vyrobenými darčekmi. Naši kamaráti sa s nami rozlúčili a vrátli sa naspať do svojej materskej školy na ul.Benického.
XI.05.11.2018 Deň materských škol - Dnes popoludní sme si detičky spolu s pani učiteľkami pripravili krásny kratučký program pre naše maminy,oteckov pri príležitosti Európskeho dňa materských škol. Program bol spojený s prenáškami Mgr. Evky Antolovej a dentálnej sestry Foltánovej. Naši rodičia sa mohli dozvedieť množstvo zaujímavých vecí. Predstavili sme sa s piesňami, básňami o zdraví a zdravej výžive. Po programe sme spolu s rodčimi mohli ochutnať 3 druhy nátierok, ktoré nájdete na našej webovej stránke. Boli fantastičké, preto ich doma určite vyskúšajte. Ďakujeme za krásne strávené popoludnie.

XI.09.11.2018 Divadielko Kotkodák - Tri sliepočky kamarátky žili spolu na jednom dvore. Závideli lastovičkám, že môžu lietať ďaleko za more do teplých krajín. Preto sa rozhodli, že to skúsia aj oni a poletia ako trio kotkodák. Na svojej ceste za dobrodružstvom sa dostali až na more, kde špliechali, unášali ďaleko, ďaleko. Stretli tu krokodíla, ktorý ich chcel stiahnúť do mora. Sliepočkám sa more vôbec nepáčilo a tešili sa keď sa dostali na pevninu. Tu ich zase čakalo veľké sucho, horúci piesok. Veľmi sa chceli vrátiť domov, ale nevedeli ako. Na pomoc im prišla ťava. Tá ich zabalila do balíka a poslala domov, na ich starý dvor. Sliepočky si uvedomili, že cesta lastovičiek je veľmi ťažká a najlepšie zo všetkého je byť doma.


Website © 2009 MŠ D. Krmana, created by Kukky     All rights reserved.